Vyhledávaní
27.9. 2022 | Lukáš Srnec

Jak vybrat alu kola?

Jak vybrat alu kola?
Chcete si koupit elektrony a nevíte, jaké padnou vašemu vozu? Poradíme vám, jak vybrat ty správná alu kola.
Alu kola je vždy potřeba vybírat pro konkrétní vůz. Řiďte se při výběru alu kol údaji z vašeho velkého technického průkazu. Zbytek už jednoduše zařídíte pomocí konfigurátoru, do kterého zadáte potřebné údaje.

Postup při výběru alu disků 

  1. Vyberte si průměr kola.jak-vybrat-alu-kola.jpg
  2. Vyberte si vhodné parametry kola, které najdete v TP.
  3. Vyberte si design.

Parametry alu kol

Rozměry alu kola jsou označeny přímo na discích. Hlavními rozměry jsou šířka a průměr ráfku. Oba jsou udávány v palcích a najdete je v technickém průkazu. Tam najdete i požadované údaje pro počet děr a jejich rozteč (PCD) a zális (ET). Zális udává, o kolik mm je kolo schované pod blatníkem. Čím menší číslo je, tím více je kolo vysunuto směrem ven.

Nezapomeňte na typový list

Může se stát to, že pro váš vůz budou některá kola homologována, ale přesto je v technickém průkazu nebudete mít zapsané. V takovém případě vám prodejce vystaví typový list, který slouží k zápisu alternativních rozměrů kol do technického průkazu. 


Typový list může vystavit i prodejce disků

Nenajdete-li disky přesně odpovídající předpisu VTP od vozidla, požádejte nás písemně o vystavení typového listu. Typový list pro zápis alternativního rozměru disků Vám zdarma k nákupu zašleme poštou na doručovací adresu objednávky. S typovým listem bude nutné ale nutné navštívit STK pro potvrzení a poté magistrát pro zápis alternativního rozměru do TP.

Dále by vás mohlo zajímat: