Vyhledávaní
22.8. 2023 | Lukáš Srnec

Jak funguje opravná sada na moto pneu?

Jak funguje opravná sada na moto pneu?
Bojíte se, že vás během jízdy na motorce potká defekt a chcete být na tuto nemilou událost připraveni? Vaše problémy vyřeší opravná sada na moto pneumatiky!

Proč je vhodné vozit na motorce sadu na opravu moto pneu? 

Motorkáři mají tu smůlu, že narozdíl od řidičů aut s sebou nemohou vozit rezervu. Pomůže vám však, když budete mít u sebe opravnou sadu na moto pneu. Je nutné si uvědomit zda řešíme defekt na bezdušové pneumatice nebo na dušové

Jak opravit bezdušové pneumatiky na cestě?

Na bezdušové pneumatiky vám bude stačit opravná sada s knoty a bombičkami s CO2, díky které nemusíte sundávat pneumatiku z ráfku. Postup opravy najdete na obalu.

Jak opravit moto pneumatiky s duší?

Pokud píchnete pneumatiku s duší, musíte buď sundat plášť i duši. Ideální je duši rovnou vyměnit, ale na menší díry bude stačit opravná sada na pneumatiky se záplatou. Samozřejmě v tomto případě budete potřebovat i malý kompresor, nebo pumpičku.

V případě menšího defektu ale můžete zkusit použít i speciální tmel od výrobce Slime na opravu pneumatik. Ten jednoduše nalijete skrze ventilek do pneumatiky s defektem a následně ji nafouknete přiloženým kompresorem na požadovaný tlak.

Vybírejte sadu na opravu pneu pečlivě

V nabídce moto obchodů je široká škála opravných sad pneu. Ceny jsou dle typu sady od několika desítek korun za sady na opravu duše až po sady za 2000 korun včetně kompresoru. Záleží hlavně na vás a vaší technické zručnosti a typu pneumatik. V každém případě vám sada na opravu moto pneu může rychle a účinně pomoci při náhlém defektu.

Nechte pneumatiky zkontrolovat v pneuservise 

Žádná opravná sada na pneu však nenahradí služby profesionálů. Pokud použijete jakoukoliv variantu a sada na opravu moto pneu vám pomůže na cestě, objednejte se co nejdříve na prohlídku do pneuservisu. Opravenou pneumatiku vám prohlédnou a posoudí, zda je možné ji dále používat, případně ji odborně opraví či rovnou vymění za novou.

Dále by vás mohlo zajímat: