Vyhledávaní
27.4. 2023 | Lukáš Srnec

Huštění pneumatik motocyklů

Huštění pneumatik motocyklů
Správný tlak v pneumatikách je důležitý z důvodu bezpečné jízdy. Podhuštěné pneu ztrácí přilnavost. To stejné platí i pro přehuštěnou pneumatiku, proto je důležitá pravidelná kontrola tlaku v pneumatikách. V následujícím článku si ukážeme, jak foukat pneu na moto, abyste jezdili bezpečně a úsporně.

Na jaký tlak hustit moto pneumatiky?

Správný tlak v pneumatikách má výrazný vliv na chování motorky. Nízký tlak má neblahý vliv na přilnavost pneu k vozovce. Příliš vysoký tlak znamená menší plochu dezénu, která nemá opět tu správnou přilnavost k vozovce. Správný tlak huštění pneumatik najdete v manuálu motorky.

Tabulka huštění pneumatik motocyklů

Následující tabulka huštění pneumatik motocyklů je tak spíše orientační. Je však logické, že čím větší je výkon motorky, tím větší je potřeba tlak v pneumatikách. Huštění pneumatik motocyklů tak bude větší, než huštění pneumatik skútrů.

tabulka_-husteni_pneumatik_motocyklu.jpg

Jak měřit tlak v pneumatikách u motorky?

Měření tlaku v pneumatikách provádějte nejlépe před jízdou. Správný tlak v moto pneu je důležitý pro správné fungování celého motocyklu. Ještě než začnete řešit nastavení podvozku jako první vždy udělejte kontrolu pneumatik tím, že změříte tlak v moto pneu.

Tlak v moto pneumatikách měřte za studena

Měření tlaku je tedy důležité, proto provádějte měření tlaku pneu moto vždy za studena. Nezapomeňte, že i špatný ventilek může ovlivnit tlak v pneu, proto kontrolujte i jeho stav. Při kontrole pneumatik a tlaku se podívejte i na výšku dezénu moto pneu (minimální výška dezénu u moto pneu je 1,6 mm).

Dále by vás mohlo zajímat: